Zieloni niewidzialni dla radarów

  • 16/03/2018

Początkujący kierowcy powinni jeździć ostrożniej, czyli wolniej. Zdrowy rozsądek wzmocniono przepisami, które mogą jednak okazać się martwe. No bo jak sprawdzić, czy autem pędzącym autostradą 140 km/h kieruje rutyniarz czy nowicjusz?

więcej

Zmiany? Niech przesuwają je co rok! Felieton Piotra Ruckiego

  • 15/03/2018

Dla nas, właścicieli ośrodków szkolenia kierowców, zamieszanie z przesunięciem uruchomienia CEPiK-u i okresów próbnych nie jest wcale takie złe. Niech te zmiany będą zapowiadane co roku, a potem... przesuwane. Wtedy pracy dla nas nie zabraknie, będziemy zadowoleni.

więcej

Na Śląsku iskrzy. Poszło o auta podstawiane na egzaminy przez OSK

  • 14/03/2018

Na łamach wydawanego przez WORD w Katowicach periodyku „Bezpieczna Jazda” ukazał się wywiad z wicedyrektorem ośrodka, który, zdaniem właścicieli śląskich OSK, przedstawia ich w bardzo złym świetle. Dlatego własnym przygotowali replikę. Jednak katowicki WORD odmówił jej publikacji. Szkoleniowcy są takim postępowaniem ośrodka rozgoryczeni.

więcej

Kamera schowana w rękawie nie pomogła. Egzaminator zdemaskował oszusta

  • 13/03/2018

W piątek na egzamin teoretyczny w garwolińskiej filii WORD-u w Siedlcach stawił się 64-letni mężczyzna, który próbował nagrywać pytania kamerą. Schował ją w lewym rękawie. Dziwne zachowanie kandydata na kierowcę wychwycił egzaminator.

więcej

Za młody, żeby się nabrali. (Nie)doskonały plan na egzamin

  • 12/03/2018

W ubiegłym tygodniu na teoretycznym egzaminie na kat. B w tarnobrzeskim WORD-zie pojawił się 21-latek, który wylegitymował się dowodem osobistym starszego od siebie o 16 lat mężczyzny. Egzaminator nie dał się wywieść w pole. Co ciekawe, w tym niedoskonałym planie oszustwa brał udział także instruktor nauki jazdy.

więcej

Kolejny wyrok rozpala emocje wokół rond. Czy słusznie?

  • 09/03/2018

Ogólnopolskie media obiegła informacja o kolejnym wyroku dotyczącym jednej z najbardziej kontrowersyjnych kwestii z zakresu ruchu drogowego – pokonywania rond.

więcej

Niespodzianki nie ma. Już wkrótce kie rio pojawią się we wrocławskim WORD-zie

  • 08/03/2018

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego we Wrocławiu wybrał firmę, która ma za zadanie dostarczyć 18 aut przeznaczonych do prowadzenia egzaminów na kategorię B. Jest nią Wrobud, mający do końca maja przekazać kie rio.

więcej

Instalacja LPG. Jak to działa?

  • 07/03/2018

Zasilanie silników paliwem LPG jest w szkołach jazdy dosyć często stosowane. Dlatego postaram się omówić, jak działa instalacja gazowa LPG, jak wybrać właściwą i dbać o to, żeby, przynajmniej teoretycznie, wszystko działało prawidłowo.

więcej

Pojazdy z naczepami widmami. Felieton Albina Sieczkowskiego

  • 06/03/2018

Okazuje się, że nawet najbardziej niepozorny pojazd, taki jak np. seicento, może jeździć po polskich ulicach z naczepą. Zdziwieni? Słusznie, bo to nie jest zwykła naczepa, to widmo…

więcej

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o RODO. Pierwsze spotkanie odbyło się w Szczecinie[zdjęcia]

  • 05/03/2018

Firma e-kierowca, wydawca miesięcznika „Szkoła Jazdy”, rozpoczęła cykl szkoleń dla autoszkół, które nie chcą być zaskoczone wprowadzeniem nowych przepisów związanych z ochroną danych osobowych. Pierwsze spotkanie odbyło się dzisiaj w Szczecinie.

więcejprzeczytaj więcej aktualności